Uzupełnienie informacji nt. osoby powołanej na stanowisko Członka Zarządu Energa SA - uzupełnienie raportu bieżącego nr 24/2024

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr 29/2024
 
Data: 05.06.2024 r.
 
Tytuł raportu: Uzupełnienie informacji nt. osoby powołanej na stanowisko Członka Zarządu Energa SA - uzupełnienie raportu bieżącego nr 24/2024
 

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

 

Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") przekazuje informacje dotyczące Członka Zarządu Spółki powołanego w dniu 22 maja 2024 roku przez Radę Nadzorczą Spółki w skład Zarządu VII kadencji Energa SA od dnia 1 czerwca 2024 roku.

Pan Piotr Szymanek - Wiceprezes Zarządu Energa SA

Pan Piotr Szymanek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radcą prawnym, ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej Zarządzanie spółką na rynku europejskim. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i konsolidacji przedsiębiorstw w tym spółek energetycznych. Karierę zawodową rozpoczynał w 1991 roku jako koordynator sprzedaży w Foto World (przedstawicielstwie Kodaka w Polsce), następnie pracował jako radca prawny w Polskim Banku Inwestycyjnym SA i PZU SA obsługując pion informatyczny Spółki. Był Dyrektorem Pionu Prawnego w Banku Współpracy Europejskiej i Polskich Sieciach Energetycznych. W latach 2008-2013 pełnił funkcję Wiceprezesa i p.o. Prezesa Polskiej Grupy Energetycznej SA, przeprowadzając największą na rynku energetycznym konsolidację grupy kapitałowej PGE oraz wprowadzając spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2013 uzyskał prawomocną decyzję środowiskową pozwalającą na rozpoczęcie budowy nowego bloku energetycznego w elektrowni Opole. Następnie do 2016 roku sprawował funkcję członka Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej SA, odpowiedzialnego za strategię i dialog społeczny. Prowadził też własną praktykę prawniczą obsługując znaczące podmioty sektora finansowego i budowlanego. Od 2019 roku pracował jako radca prawny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, obsługując Departamenty Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji oraz Departament Cyfryzacji. Prowadził kluczowe dla województwa mazowieckiego spory sądowe. Był członkiem i przewodniczącym Rad Nadzorczych dużych podmiotów z branży energetycznej, spożywczej i leczniczej: PGE SA, PGE GIEK SA, PGE OBRÓT SA, Stoisław SA, Szpital Wojewódzki w Siedlcach, ENEA SA oraz likwidatorem Centrum Administracyjnego Mazovia.

Pan Piotr Szymanek nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec działalności Energa SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej wobec Energa SA jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organów, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem