Pismo akcjonariusza dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Energa SA zwołanego na 4 kwietnia 2024 roku

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr 13/2024
 
Data: 28.03.2024 r.
 
Tytuł raportu: Pismo akcjonariusza dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Energa SA zwołanego na 4 kwietnia 2024 roku
 

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:

Zarząd Spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że w dniu 28 marca br. otrzymał od ORLEN S.A., akcjonariusza posiadającego co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego Spółki, pismo, w którym ORLEN S.A.:

- w ramach pkt nr 5 porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na 4 kwietnia 2024 roku ("NWZ") - Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki ENERGA Spółka Akcyjna - zgłosił kandydatów do Rady Nadzorczej Energa SA,

- w ramach ww. pkt nr 5 porządku obrad NWZ przedłożył zmodyfikowane projekty uchwał ws. odwołania i powołania Członków Rady Nadzorczej Spółki.

Treść pisma oraz projekty uchwał stanowią załączniki do niniejszego raportu bieżącego.

Załączniki:

1. Pismo akcjonariusza dot. NWZ Energa SA w dn. 4 kwietnia 2024 r. - otrzymane 28 marca 2024 r.

2. Zmodyfikowane projekty uchwał NWZ Energa w dn. 4 kwietnia 2024 r. w sprawie odwołania i powołania Członków Rady Nadzorczej Spółki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem