Zmiany dotyczące realizacji projektu budowy elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Ostrołęce

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr  26/2023
 

Data: 03.10.2023 r.

Tytuł raportu: Zmiany dotyczące realizacji projektu budowy elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Ostrołęce

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

 

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 25/2021 z 25 czerwca 2021 roku Zarząd Energa SA ("Emitent") informuje, że powziął informację o podpisaniu w dniu 3 października br. pomiędzy spółką CCGT Ostrołęka Sp. z o.o. a GE Power Sp. z o.o. z siedzibą Warszawie i General Electric Global Services GmbH, z siedzibą w Baden, Szwajcaria (łącznie "Generalny Wykonawca") aneksu ("Aneks") do umowy z dnia 25 czerwca 2021 roku dotyczącej projektu budowy elektrowni gazowo-parowej (CCGT) o mocy 745 MWe netto w Ostrołęce ("Projekt").

Zgodnie z zapisami Aneksu szacunkowe wynagrodzenie Generalnego Wykonawcy z tytułu realizacji Projektu wzrośnie z ok. 2,5 mld zł netto do ok. 2,85 mld zł netto. Termin podpisania Świadectwa Obioru Warunkowego elektrowni CCGT w Ostrołęce został ustalony na 31 grudnia 2025 roku.

Zawarcie Aneksu wynika z konieczności dostosowania umowy z Generalnym Wykonawcą do uwarunkowań, które zaistniały od momentu zawarcia tej umowy, w tym w szczególności do wybuchu wojny w Ukrainie i jej wpływu na rynek surowców, energii i budowlany.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem