Zgoda korporacyjna dotycząca transakcji nabycia akcji spółki Energa Elektrownie Ostrołęka SA przez Skarb Państwa

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr 21/2023
 
Tytuł raportu: Zgoda korporacyjna dotycząca transakcji nabycia akcji spółki Energa Elektrownie Ostrołęka SA przez Skarb Państwa
 
Data: 10.08.2023 r.
 
Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
 

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 29/2021 z dnia 23 lipca 2021 roku w sprawie podpisania porozumienia dotyczącego współpracy w zakresie wydzielenia aktywów węglowych i ich integracji w ramach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego ("NABE") oraz raportu bieżącego nr 20/2023 z dnia 15 lipca 2023 roku w sprawie otrzymania propozycji warunków transakcji nabycia przez Skarb Państwa wszystkich posiadanych przez Energa Wytwarzanie SA akcji spółki Energa Elektrownie Ostrołęka SA ("EEO") ("Transakcja") Zarząd Energa SA ("Emitent") informuje, że w dniu 10 sierpnia 2023 roku pozyskano niezbędną zgodę korporacyjną na podpisanie dokumentu podsumowującego warunki Transakcji.

Emitent wskazuje, że sprzedaż akcji EEO jest zgodna z realizacją celów strategicznych Grupy Energa w zakresie dekarbonizacji.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem