Porozumienie między Energa SA a PKN ORLEN S.A. dotyczące finansowania budowy elektrowni CCGT w Gdańsku

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr   41/2022
 
Data: 16.09.2022 r.
 
Tytuł raportu: Porozumienie między Energa SA a PKN ORLEN S.A. dotyczące finansowania budowy elektrowni CCGT w Gdańsku
 

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

 

Zarząd Spółki Energa SA ("Emitent") informuje, że w dniu 16 września 2022 roku Emitent zawarł z PKN ORLEN S.A. ("PKN ORLEN"), akcjonariuszem strategicznym Emitenta, porozumienie w sprawie finansowania ("Porozumienie") budowy elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Gdańsku ("Projekt").

W przypadku podjęcia decyzji inwestycyjnej dotyczącej Projektu, PKN ORLEN zobowiązał się w Porozumieniu do pokrycia całości nakładów inwestycyjnych na realizację Projektu, ale nie więcej niż 2,5 mld zł, przy czym finansowanie udzielone przez PKN ORLEN nastąpi ponad finansowanie udzielone przez Emitenta. PKN ORLEN może odstąpić od Porozumienia w przypadku braku zawarcia przez spółkę CCGT Gdańsk Sp. z o.o. (spółka celowa realizująca Projekt w 100% zależna od Emitenta) umowy mocowej. Pokrycie wskazanych nakładów inwestycyjnych nastąpi poprzez udzielenie środków pieniężnych Emitentowi lub spółce CCGT Gdańsk Sp. z o.o. na kapitał własny lub na zasadzie finansowania dłużnego. Porozumienie określa również zasady nadzoru nad spółką CCGT Gdańsk Sp. z o.o. oraz zarządzania Projektem.

Powyższe Porozumienie w całości zastępuje list intencyjny, o którym Emitent informował w raportach bieżących nr 42/2021 z 29 grudnia 2021 roku oraz nr 75/2020 z 2 listopada 2020 roku.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem