Powołanie Członka Zarządu Energa SA

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr  22/2022
 
Data: 25.04.2022 r
 
Tytuł raportu: Powołanie Członka Zarządu Energa SA
 

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

 

Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że w dniu 25 kwietnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 26 kwietnia 2022 roku do Zarządu Spółki VI bieżącej kadencji Pana Michała Perlika, powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych.

Spółka poniżej przekazuje informacje dotyczące powołanego Członka Zarządu.

Pan Michał Perlik - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych

Posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarami rachunkowości, sprawozdawczości, kontrolingu, skarbu, strategii, M_A oraz relacji inwestorskich.

W marcu 2018 roku dołączył do Grupy ORLEN. W okresie od lutego 2019 roku do kwietnia 2020 roku sprawował funkcje Dyrektora Biura Strategii w PKN ORLEN S.A., gdzie odpowiadał za koordynację projektów strategicznych realizowanych w koncernie. Od 2020 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Zarządzania Finansami w PKN ORLEN S.A., w ramach którego jest odpowiedzialny za zarządzanie rachunkowością i sprawozdawczością, skarbem, ryzykiem rynkowym oraz compliance w odniesieniu do regulacji finansowych, takich jak AML czy sankcje. Ponadto jest odpowiedzialny za koordynację procesu integracji obszarów finansów Grupy Energa i Grupy ORLEN.

Przed dołączeniem do Grupy ORLEN sprawował funkcje kierownicze w wielu firmach i instytucjach finansowych. W latach 2016-2018 jako Dyrektor ds. Finansów i Rozwoju Biznesu w Cosmedica Sp. z o.o. odpowiadał m.in. za zarządzanie finansami grupy oraz koordynację i implementację projektów strategicznych. Będąc dyrektorem w PKO Banku Hipotecznym S.A. w latach 2015-2016 zarządzał obszarami kontrolingu i relacji inwestorskich. W latach 2008-2015 pracował w CEPD N.V. Holding, gdzie był odpowiedzialny m.in. za zarządzanie finansami holdingu, koordynację i aktywny udział w procesach M_A oraz prowadzenie projektów z zakresu wzrostu efektywności sprzedaży. Był szefem zespołów relacji inwestorskich w PZU S.A. (w latach 2002-2007) oraz ING Banku Śląskim S.A. (w latach 2007-2008).

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Rachunkowość i Finanse oraz Podyplomowe Studium Ubezpieczeń) i Uniwersytetu im. Łazarskiego.

Pan Michał Perlik nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energa SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem