Powołanie Członka Rady Nadzorczej Energa SA

Należy do:

  • Raporty bieżące
Raport bieżący nr  6/2022
 
Data: 24.02.2022 r.
 
Tytuł raportu: Powołanie Członka Rady Nadzorczej Energa SA
 
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
 

Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że 24 lutego br. akcjonariusz większościowy Spółki, PKN ORLEN S.A., złożył oświadczenie o powołaniu na podstawie art. 385 § 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 17 ust. 3 Statutu Spółki z dniem 1 marca 2022 roku do Rady Nadzorczej Spółki VI wspólnej kadencji Pani Barbary Hajdas.

Poniżej Spółka przekazuje informacje dotyczące powołanego Członka Rady Nadzorczej Spółki.

Pani Barbara Hajdas - Członek Rady Nadzorczej Energa SA

Pani Barbara Hajdas jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Ekonomia w zakresie gospodarki i administracji publicznej. Ukończyła studia podyplomowe MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze finansów. W latach 2004-2018 pracowała w Agencji Rozwoju Przemysłu pełniąc funkcję m.in. Wicedyrektora Departamentu Usług Finansowych. Od 2018 roku związana z PKN ORLEN S.A., jako Dyrektor Wykonawczy ds. Kontrolingu Biznesowego, gdzie odpowiada m.in. za nadzór nad realizacją budżetu kosztów w Koncernie, nadzór finansowy nad Spółkami GK ORLEN, opracowanie Planów Inwestycyjnych i Finansowych.

Przez lata pełniła funkcję Członka Rad Nadzorczych licznych spółek, w tym w ostatnim czasie: Unipetrol a.s., Ruch S.A., ORLEN CUK Sp. z o.o. oraz ANWIL S.A.

Pani Barbara Hajdas nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energa SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem