Zmiany w Zarządzie Energa SA

Należy do:

Raport bieżący nr 35/2021
 
Data: 04.11.2021 r.
 
Tytuł raportu: Zmiany w Zarządzie Energa SA
 

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

 

Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że w dniu 4 listopada 2021 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15 listopada 2021 roku Pana Janusza Szurskiego w skład Zarządu Spółki VI kadencji, powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Korporacyjnych.

Spółka poniżej przekazuje informacje dotyczące Pana Janusza Szurskiego.

Pan Janusz Szurski – Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Korporacyjnych.

Menedżer zarządzający złożonymi projektami i zespołami a także radca prawny posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z zapewnianiem profesjonalnej obsługi prawnej, korporacyjnej i regulacyjnej na rzecz dużych podmiotów prawa handlowego oraz instytucji publicznych.

Związany z PKN ORLEN S.A. od lutego 2018 roku, jako dyrektor Biura Prawnego, gdzie odpowiada za zapewnienie obsługi prawnej ponad 30 spółek Grupy Kapitałowej ORLEN, prowadzących działalność w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej ANWIL S.A. oraz ENERGA-OPERATOR S.A. a także Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej ORLEN Unipetrol a.s. Od lipca 2017 do lutego 2018 Dyrektor Biura Prawnego Energa SA.

W latach 2004-2017 zatrudniony jako radca prawny, Zastępca Dyrektora oraz Dyrektor Departamentu Prawnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie odpowiadał za zapewnienie kompleksowej obsługi prawnej i procesowej na rzecz największej akredytowanej agencji płatniczej w Europie realizującej procesy przemian i działań służących rozwojowi polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. W latach 1999-2003 zatrudniony na stanowiskach obsługi prawnej obszarów organizacji, inwestycji i eksploatacji PTC Sp. z o.o. (obecnie T-Mobile Polska S.A).

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawych w Warszawie. Posiada dyplom Executive MBA przyznany przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz walidowany przez IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management. W grudniu 2019 został wymieniony w gronie najlepszych prawników Europy Środkowej i Wschodniej (ranking Legal 500 / GC Powerlist) w kategorii "Energy & Utilities in Poland".

Pan Janusz Szurski nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energi SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem