Ogłoszenie o możliwości udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Energa SA zwołanym na 29 października 2020 r. przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej oraz o zmianie miejsca NWZ

Należy do:

  • Raporty bieżące
 
Data: 23.10.2020 r.
 
Numer raportu: Raport bieżący nr 68/2020

Podstawa prawna

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:

Zarząd Energa SA ("Spółka") przekazuje informację o podjęciu decyzji o umożliwieniu akcjonariuszom Spółki udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki zwołanym na dzień 29 października 2020 roku ("NWZ") również przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną tryb ten jest rekomendowany przez Spółkę.

Termin przesłania Spółce oświadczenia o zamiarze uczestniczenia w NWZ przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej upływa w poniedziałek 26 października 2020 r. (koniec dnia).

Dodatkowo Spółka postanowiła o zmianie miejsca NWZ, o którym mowa w raporcie bieżącym nr 63/2020 z dnia 30 września 2020 r., w ten sposób, że poza dotychczas wskazanym piętrem XII, Sala Olivia Sky Club, w budynku Oliwia Tower przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku, NWZ odbywać się będzie również na piętrze XI w ww. budynku.

Powyższe zmiany zostały wprowadzone przez Spółkę ze względu na liczbę akcjonariuszy Energa SA uprawnionych do uczestnictwa w NWZ, postulaty zgłaszane przez akcjonariuszy oraz wprowadzone ograniczenia w odbywaniu zgromadzeń związane z sytuacją epidemiologiczną.

Jednocześnie Spółka informuje, że NWZ w formie stacjonarnej odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i środków ostrożności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Rejestracja akcjonariuszy na NWZ będzie możliwa od godz. 8.30 w dniu 29 października br. Osoby uprawnione do udziału w NWZ, po zakończeniu rejestracji uczestnictwa, zostaną pokierowane do odpowiednich sal celem zachowania zasad reżimu sanitarnego.

Treść Ogłoszenia o możliwości udziału w NWZ przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej oraz o zmianie miejsca NWZ wraz z Regulaminem zdalnego udziału w Walnym Zgromadzeniu Spółki przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej znajduje się w załączeniu.

Załączniki:

1. Ogłoszenie o możliwości udziału w NWZ przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej oraz o zmianie miejsca NWZ

2. Regulamin zdalnego udziału w WZ Energa SA przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem