Informacja od PKN ORLEN S.A. dotycząca deklaracji odnośnie inwestycji realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o.

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Informacja od PKN ORLEN S.A. dotycząca deklaracji odnośnie inwestycji realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o.
Data: 19.05.2020 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 41/2020

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Energa SA ("Emitent") informuje, że w dniu 19 maja 2020 roku otrzymał od PKN ORLEN S.A. ("PKN ORLEN"), większościowego akcjonariusza Emitenta, deklarację wstępnej gotowości bezpośredniego zaangażowania finansowego w inwestycję obejmującą budowę bloku energetycznego realizowaną przez spółkę Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. ("Inwestycja"). Deklaracja jest odpowiedzią na zapytanie Emitenta skierowane do PKN ORLEN i została złożona wyłącznie pod warunkiem zmiany założeń technologicznych dla Inwestycji na technologię opartą na paliwie gazowym, co jest jednym ze scenariuszy rozważanych w ramach analiz, o których Emitent informował w raportach bieżących nr 8/2020 z 13 lutego 2020 roku, nr 11/2020 z 23 lutego 2020 roku oraz nr 38/2020 z 7 maja 2020 roku.

Ponadto PKN ORLEN zadeklarował swoją gotowość do rozmów z udziałowcami spółki Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o., czyli Energa SA i Enea SA, co do formy, zakresu i sposobu ww. zaangażowania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem