Elektrownie Grupy Energa - FF Delta

Energa przedstawia przegląd wszystkich zarządzanych elektrowni OZE. Odnawialne źródła energii są wpisane w strategię Grupy Energa na lata 2016-2025. Energa jest na tym polu liderem w skali kraju. Na początku 2020 ponad 30% miksu wytwórczego koncernu stanowi energia elektryczna wytwarzana ze źródeł odnawialnych.

Energa jest właścicielem 46 elektrowni wodnych, pięciu farm wiatrowych oraz dwóch farm fotowoltaicznych. Łączna moc tych siłowni to 444 MW. Spółka nadal rozbudowuje instalacje wiatrowe na lądzie, prowadzi projekty fotowoltaiczne, oraz w perspektywie długoterminowej, projekty farm wiatrowych na morzu, tzw. offshore. W kwietniu 2019 r. rozpoczęto prace przy budowie Farmy Wiatrowej Przykona o mocy 30 MW. 

Historia

Farma fotowoltaiczna (PV) Delta została oddana do użytku w II połowie 2014 r. Usytuowana jest w Gdańsku przy ul. Benzynowej w niedalekim sąsiedztwie Farmy Wiatrowej Bystra.

Dane techniczne

Farma jest zbudowana z 6292 sztuk paneli fotowoltaicznych typu Q.PRO - G3 260Wp, połączonych w 286 zestawów. Każdy zestaw zawiera 22 moduły fotowoltaiczne połączone szeregowo o łącznej mocy wytwórczej jednego zestawu 5720Wp. W sumie moc farmy wynosi 1,63 MW. Szacunkowa produkcja jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną ponad 700 gospodarstw domowych. Elektrownia fotowoltaiczna, jej główne komponenty i systemy zaprojektowane i wykonane zostały na czas pracy nie krótszy niż 25 lat.

Ciekawostki  

Farma fotowoltaiczna Delta nie wymaga stałej obsługi personelu. Wszystkie działania odbywają się zdalnie. Zadaniem obsługi jest podejmowanie interwencji w przypadku sygnałów zdalnych oraz wykonywanie zaplanowanych przeglądów serwisowych. Elektrownia jest w pełni przyjazna środowisku. Nie zanieczyszcza powietrza, nie wytwarza odpadów ani nie emituje hałasu.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem