Wyniki aukcji rynku mocy na 2023 rok dla jednostek należących do Grupy ENERGA oraz Spółki Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o.

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Wyniki aukcji rynku mocy na 2023 rok dla jednostek należących do Grupy ENERGA oraz Spółki Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o.
Data: 21.12.2018 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 53/2018

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Energa S.A. informuje, że w dniu 21 grudnia 2018 r., w wyniku aukcji rynku mocy na rok 2023 (aukcja główna), zakontraktowanych zostało łącznie 477 MW obowiązku mocowego dla jednostek istniejących i jednostek redukcji zapotrzebowania (z umową mocową na 1 rok), należących do Grupy ENERGA S.A.

Cena zamknięcia aukcji mieści się w przedziale 189,95 – 217,06 PLN/kW/rok, i zgodnie z art.38 ust.1 ustawy o rynku mocy z dnia 8 grudnia 2017 r., zostanie podana w terminie 3 dni roboczych do publicznej wiadomości przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Ponadto Zarząd Energa S.A. informuje, że powziął informację od Spółki Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. ("Spółka"), w której Energa S.A. posiada 50% udziałów i taką samą liczbę głosów na zgromadzeniu wspólników, o wyniku rozstrzygnięcia aukcji rynku mocy na rok 2023. Spółka zakontraktowała łącznie 853 MW obowiązku mocowego (z umową mocową na 15 lat).

Powyższe obowiązki mocowe nie są ostatecznymi wynikami aukcji mocy. Ostateczne wyniki aukcji mocy ogłasza Prezes URE w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie internetowej, w pierwszym dniu roboczym następującym po 21 dniu od dnia zakończenia aukcji mocy. Do tego czasu wszystkie umowy sprzedaży obowiązków mocowych są warunkowe.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem