Aktualnościwersja do druku

Prestiżowe wyróżnienie dla Energi za działania w 2017 roku

22 marca 2018

Energa SA została wyróżniona w kategorii spółka roku z indeksu WIG20 przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Prestiżowymi statuetkami Byki i Niedźwiedzie „Parkietu” organizator po raz 24 uhonorował najlepsze spółki, instytucje i menedżerów. Natomiast do najlepszych zarządzających po raz 13. trafiły Złote Portfele. Statuetkę dla Energi odebrał Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu spółki ds. finansowych.

20180321184502_IMG_5370.JPG

Warto podkreślić, że ubiegły rok był dla giełdy bardzo udany, a nominowane firmy przyniosły inwestorom dwu-, a nawet trzycyfrowe zwroty i chwaliły się zdecydowaną poprawą wyników. Akcjonariusze Energi mogli w 2017 roku cieszyć się z 38-procentowego wzrostu ceny akcji, a spółka kilka dni temu mogła pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi za 2017 rok. EBITDA Grupy wzrosła do 2,160 mld zł, przychody o 353 mln zł, natomiast wynik netto wyniósł 789 mln zł, aż o 642 mln zł więcej niż w 2016 roku. To zasługa Zarządu Energi SA, pod przewodnictwem prezesa Daniela Obajtka, który podjął się uporządkowania Grupy Energa, a także zapoczątkował serię działań zmierzających do optymalizacji funkcjonowania całej organizacji. Dostrzegli to specjaliści z „Parkietu” podkreślając, że dobre wyniki, stabilna sytuacja, a także wypłata dywidendy przez Energę skutkowały najwyższą stopą zwrotu w sektorze energetycznym w 2017 r.

Wyróżnienie w postaci statuetki Byki i Niedźwiedzie "Parkietu" dla najlepszej spółki WIG20 potwierdza, że nasza praca w 2017 roku, praca całego Zarządu Energi SA, przynosi wymierne efekty. Cieszy mnie, że dostrzeżono jej pozytywny wpływ nie tylko na wyniki finansowe Grupy Energa, ale także na stabilizację i rozwój całej organizacji. Dziękuję także za zaufanie naszym akcjonariuszom. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych podkreślił, że rola nagród takich, jak dzisiejsze będzie rosła, bo one wskazują, kto jest najlepszy. A dzisiaj najlepsza jest Energa - mówi Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu Energi SA ds. finansowych.

Uroczysta Gala wręczenia nagród za rok 2017 odbyła się tradycyjnie w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zgromadziła ona liczne grono reprezentantów rynku kapitałowego, świata biznesu oraz polityki. Statuetki Byki i Niedźwiedzi „Parkietu wręczono w 11, Złote Portfele w 7 kategoriach. Dodatkowo wręczona została nagroda dla osobowości rynku kapitałowego, którą otrzymał Krzysztof Walenczak, Dyrektor Generalny Societe Generale w Polsce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Zawsze aktualne wieści nt. Grupy Energa znajdziecie na naszym Twitterze.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.