Szacunkowe wyniki Grupy ENERGA za IV kwartał 2017 roku oraz za 2017 rok - korekta

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Szacunkowe wyniki Grupy ENERGA za IV kwartał 2017 roku oraz za 2017 rok - korekta
Data: 01.02.2018 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 5/2018

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Spółki ENERGA SA niniejszym dokonuje korekty raportu bieżącego nr 5/2018 z dnia 22 stycznia 2018 r. dotyczącego publikacji wstępnych szacunków wybranych danych finansowych i operacyjnych za IV kwartał 2017 roku oraz za 2017 rok.

Powodem korekty jest omyłka pisarska dotycząca wyjaśnienia dokonania częściowego rozwiązania utworzonych wcześniej odpisów aktualizujących dla należności spornych w Segmencie Dystrybucji oraz w Segmencie Sprzedaży.

Treść aktualizowanego fragmentu raportu przed korektą:

Wcześniejsza aplikacja zapisów MSSF 9, wprowadzających zmiany w podejściu do tworzenia odpisów aktualizujących dla należności spornych, spowodowała konieczność częściowego rozwiązania utworzonych wcześniej odpisów, co wpłynęło na poprawę EBITDA w Segmencie Dystrybucji o 16,1 mln zł, a Segmencie Dystrybucji o 43,8 mln zł.

Treść aktualizowanego fragmentu raportu po korekcie:

W wyniku analizy zapisów MSSF 9, wprowadzających zmiany w podejściu do tworzenia odpisów aktualizujących dla należności spornych, częściowo rozwiązano utworzone wcześniej odpisy, co wpłynęło na poprawę EBITDA w Segmencie Dystrybucji o 16,1 mln zł, a w Segmencie Sprzedaży o 43,8 mln zł.

Pozostała treść raportu pozostaje bez zmian.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem