Wpływ zmian ustawy o OZE na wyniki segmentu Sprzedaż

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Wpływ zmian ustawy o OZE na wyniki segmentu Sprzedaż
Data: 16.08.2017 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 34/2017

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

 

Zarząd ENERGA SA informuje, że w związku ze zbliżającym się wejściem w życie zmian w ustawie o OZE oszacowano potencjalny wpływ ograniczenia kosztów i przychodów z urynkowienia poziomu opłaty zastępczej, a także pełnienia roli sprzedawcy zobowiązanego.

Według obecnego stanu wiedzy szacujemy pozytywny wpływ zmian ustawy o OZE na około 150 mln zł w 2018 roku. Zakres ten obejmuje zarówno ograniczenia kosztów i przychodów z pełnienia roli sprzedawcy zobowiązanego, jak i urynkowienie poziomu opłaty zastępczej w części kontraktów długoterminowych na zakup zielonych certyfikatów. Powyższe wyliczenia nie stanowią prognozy przyszłych wyników Grupy ENERGA i opierają się na założeniu wolumenu sprzedaży detalicznej na poziomie roku 2016 (19 TWh) oraz poziomu jednostkowej opłaty zastępczej w roku 2018 w wysokości 43 zł/MWh.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem