Ogłoszenie zamiaru przeprowadzenia publicznej subskrypcji euroobligacji przez spółkę ENERGA Finance AB (publ)

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Ogłoszenie zamiaru przeprowadzenia publicznej subskrypcji euroobligacji przez spółkę ENERGA Finance AB (publ)
Data: 20.02.2017 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 14/2017

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd ENERGA SA informuje, iż 20 lutego br. spółka zależna ENERGA Finance AB (publ) zakomunikowała zamiar przeprowadzenia publicznej subskrypcji euroobligacji w ramach zaktualizowanego Programu Emisji Euroobligacji ("Program EMTN"). Planowana emisja w zależności od warunków rynkowych może wynieść minimum 250 mln EUR, z terminem wykupu 10-12 lat i zostanie przeprowadzona w I kwartale 2017 r. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na cele ogólnokorporacyjne Grupy ENERGA. Wyemitowane euroobligacje będą notowane na giełdzie w Luksemburgu.

ENERGA SA będzie pełnić rolę gwaranta emisji zgodnie ze zaktualizowanym oświadczeniem gwarancji dla ENERGA Finance AB (publ) na maksymalną kwotę 1,25 mld EUR do 31 grudnia 2033 r.

Program EMTN, ustanowiony pierwotnie w 2012 r., został zmieniony z uwagi na aktualizację danych opisujących Grupę ENERGA, jak również parametrów możliwych do przeprowadzenia emisji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem