Informacja o odpisie aktualizującym wartość posiadanych aktywów w Elektrowni Ostrołęka B

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Informacja o odpisie aktualizującym wartość posiadanych aktywów w Elektrowni Ostrołęka B
Data: 03.02.2017 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 9/2017

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd ENERGA SA ("Spółka") informuje, iż w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości w dniu 3 lutego 2017 roku podjęta została, w porozumieniu z audytorem, decyzja o rozpoznaniu w Segmencie Wytwarzanie odpisów aktualizujących wartość Elektrowni Ostrołęka B na łączną kwotę 132 mln zł. Głównym powodem odpisu są obecne i przewidywane niskie ceny energii elektrycznej.

Powyższa operacja ma charakter niegotówkowy. Obciąży ona wynik operacyjny Grupy ENERGA w Segmencie Wytwarzanie, pozostając, zgodnie z przyjętą w kwietniu ub.r. definicją, bez wpływu na wynik EBITDA.

Po dokonanych odpisach wartość księgowa Elektrowni Ostrołęka B w skonsolidowanym bilansie Grupy ENERGA wynosi 586 mln zł.

Prezentowane pozycje mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczna wielkość odpisu zostanie uwzględniona w skonsolidowanym raporcie za 2016 rok, którego publikacja nastąpi 30 marca 2017 roku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem