Rozwiązanie odpisu na aktywach spółki Elektrownia Ostrołęka SA

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Rozwiązanie odpisu na aktywach spółki Elektrownia Ostrołęka SA
Data: 14.10.2016 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 37/2016

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd ENERGA SA informuje o rozwiązaniu odpisu aktualizującego wartość środków trwałych w budowie w wysokości 110 mln zł w spółce zależnej Elektrownia Ostrołęka SA. Powyższa kwota poprawi wynik operacyjny Grupy Energa w segmencie Wytwarzanie za III kwartał br. i zgodnie z obowiązującą definicją nie wpłynie na jej wynik EBITDA.

Odpis w wysokości 122,6 mln zł został utworzony w 2012 roku wskutek zamrożenia projektu elektrowni Ostrołęka C. Przesłanką do dzisiejszego rozwiązania odpisu jest postęp prac zmierzających do budowy nowoczesnego bloku węglowego klasy 1000 MW w Ostrołęce, w tym podpisanie z Polską Grupą Górniczą sp. z o.o. Ogólnych Warunków Współpracy określających zasady dostaw węgla do elektrowni w Ostrołęce.

Spółka celowa Elektrownia Ostrołęka SA posiada kompletną dokumentację techniczną i decyzje administracyjne umożliwiające przystąpienie do prac nad budową bloku klasy 1000 MW po wypracowaniu efektywnego modelu biznesowego i finansowania tej inwestycji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem