Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie dostaw węgla kamiennego dla elektrowni Ostrołęka B oraz planowanej elektrowni Ostrołęka C

Należy do:

  • Raporty bieżące
Tytuł raportu: Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie dostaw węgla kamiennego dla elektrowni Ostrołęka B oraz planowanej elektrowni Ostrołęka C
Data: 19.09.2016 r.
Numer raportu: Raport bieżący nr 34/2016

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Energa SA (Spółka) informuje, iż Spółka 19 września 2016 roku podpisała z Polską Grupą Górniczą Sp. z o.o. (PGG) List Intencyjny dotyczący podjęcia współpracy w zakresie dostaw węgla kamiennego do istniejącej elektrowni Ostrołęka B i planowanej elektrowni Ostrołęka C gwarantujących stabilne dostawy węgla w efektywnej cenie optymalizującej koszty eksploatacji planowanej elektrowni Ostrołęka C.

Intencją stron jest zawarcie długoterminowej umowy na dostawę węgla do elektrowni Ostrołęka C, co przyczyni się do zagwarantowania wymaganej rentowności projektu budowy i eksploatacji elektrowni Ostrołęka C, jako jednego z elementów uzasadnienia biznesowego decyzji o budowie tej elektrowni.

Strony zamierzają zapewnić zbyt na węgiel produkowany w PGG poprzez umowę na dostawy węgla dla elektrowni Ostrołęka C (około 2 mln ton rocznie, przez 30-40 lat). W umowie Strony będą opierać się na formule cenowej zakupu węgla pozwalającej zapewnić wymaganą rentowność projektu oraz dokonać podziału przyszłych korzyści z mechanizmów rynkowych i regulacyjnych dedykowanych energetyce konwencjonalnej, takich jak rynek mocy lub przydział bezpłatnych uprawnień do emisji CO2, pomiędzy Strony umowy.

Strony zakładają, że zawarcie umowy na dostawę węgla dla Ostrołęki B (ok. 1 mln ton rocznie) pozwoli na zapewnienie stabilnych, długoterminowych dostaw węgla po korzystnej cenie, opartej o bieżące ceny rynkowe.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem