Aktualnościwersja do druku

Inwestorzy instytucjonalni testowali innowacje Grupy Energa

12 września 2016

W ubiegłym tygodniu Energa gościła w Gdańsku analityków i inwestorów reprezentujących domy maklerskie i fundusze inwestycyjne.  W tej II już edycji Study Tour wzięło udział 25 osób, które zajmują się spółkami z sektora energetycznego i wydają rekomendacje inwestycyjne lub zarządzają portfelami akcji.

W części doświadczalnej Energa zaprezentowała analitykom i inwestorom nowoczesną infrastrukturę i wdrażane w Grupie innowacyjne rozwiązania. Analitycy testowali auta elektryczne i stacje do ich ładowania oraz zwiedzili farmę fotowoltaiczną pod Gdańskiem. Poznali także komercyjny mechanizm agregacji mocy, czyli alternatywny sposób na utrzymanie stabilności Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, wdrożony przez należącą do Grupy spółkę Enspirion. Energa bowiem pierwsza w Polsce uruchomiła ofertę polegającą na wynagradzaniu swoich klientów biznesowych za przesuwanie zużycia energii poza godziny największego obciążenia systemu.

W części prezentacyjnej Marek Kulesa – przedstawiciel Towarzystwa Obrotu Energią – przedstawił materiał „Rynek energii elektrycznej a rynek mocy”, czym przybliżył zawiłości projektowanych rozwiązań legislacyjnych w energetyce. Uczestnicy zapoznali się z mechanizmami usługi DSR oferowanej przez Grupę Energa oraz z najnowszymi trendami elektromobilności, w której Enspirion odgrywa wiodącą na polskim rynku rolę.

- Analitycy - eksperci rynku kapitałowego mieli okazję poznać bliżej Grupę Energa, jej zdrowe fundamenty i aktywne podejście do innowacji – powiedziała podczas spotkania Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Energa SA.

Analitycy i inwestorzy przy stacji ładowania EV Grupy Energa.JPG