I edycja szkoleń "Giełda jest kobietą" zakończona

Zakończyła się pierwsza edycja szkoleń „Giełda jest kobietą”, których Energa jest współorganizatorem. Idea przedsięwzięcia to zwiększenie wiedzy z inwestowania na giełdzie oraz podniesienie wiary w swoje możliwości wśród przedsiębiorczych Polek. W tym celu zorganizowano szkolenia w 5 największych miastach Polski z udziałem specjalistek z rynku kapitałowego.

Podczas spotkań o charakterze szkoleniowo-warsztatowym uczestniczki projektu miały możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku kapitałowego oraz poszerzenia wiadomości o możliwościach rozwoju firmy i lokowania oszczędności poprzez inwestycje na giełdzie. Szkolenia objęte zostały patronatem Prezesa Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz i cieszyły się wśród pań dużym powodzeniem – łącznie we szystkich warsztatach udział wzięło ponad 400 osób.

jolanta_szydlowska_wiceprezes_zarzadu_ds._korporacyjnych (1).jpg

"Kobiet na rynku kapitałowym jest wciąż niewiele. Udział pań we władzach firm w Polsce wynosi 14 procent, co plasuje nas znacznie  poniżej średniej europejskiej. Jeśli nie będzie odpowiednich regulacji administracyjnych, proces zmian i przebijania się kobiet na wyższe stanowiska będzie przebiegał bardzo powoli, a przecież co trzecią działalność gospodarczą w Polsce prowadzi kobieta."

Jolanta Szydłowska

Wiceprezes Energa SA ds. korporacyjnych 

Puls Biznesu, 17.06.2015 r.

 Joanna Pydo.jpg

"Kobiety mają wszelkie atuty by odnosić sukcesy. Nie zawsze jednak korzystały z szerokiego wachlarza możliwości bo miały inne priorytety. Karierę w biznesie, rozwijanie własnej firmy czy świadome inwestowanie można połączyć z udanym życiem osobistym. Jak? O tym mówimy w ramach progrmu Giełda jest kobietą"

Joanna Pydo

Dyrektor ds. relacji inwestorskich Energa SA

 Puls Biznesu, 16.04.2015 r.

 Małgorzata Dec-Kruczkowska.jpg  

"Giełda potrzebuje kobiet. Biznes i gospodarka również. Zmieniamy styl zarządzania firmami i portfelami inwestycyjnymi. Jesteśmy zapobiegliwe, myślimy analitycznie. Ograniczamy ryzyko. Dlaczego nie mamy inwestować? Badania wskazują, że wśród giełdowych inwestorów indywidualnych jest zaledwie 17 procent kobiet. To zdecydowanie za mało."

Małgorzata Dec-Kruczkowska

Dyrektor Departamentu Analiz MSP

Puls Biznesu, 20.05.2015 r.

 Olga Kozierowska.jpg  

"Wiedza, obalenie mitu „złego pieniądza” i nieco więcej odwagi.  Przejęcie kontroli na tymi elementami z pewnością przyczyni się do tego, iż kobiety chętniej sięgną po rynek inwestycji.  Wiedza, bo z moich doświadczeń wynika, że kobieta musi być pewna na 120% by zdecydować się na podjęcie ryzykownego działania. Obalenie mitu „złego pieniądza”, czyli zmiana przeświadczenia, że jest on nieosiągalny, że mają go tylko bogacze i szczęśliwcy oraz, że pozyskanie go wiąże się z wielkim poświęceniem. Takie podejście buduje tylko w naszych głowach limity, a damy też o pieniądzach muszą nauczyć się rozmawiać. Odwaga, bo bez tego ani rusz. Tyle, że odwaga rozumiana jako działanie mimo strachu… przecież boi się, mniej lub bardziej, każdy."

Olga Kozierowska

Autorka Projektu "Sukces Pisany Szminką" 

www.businesswomanlife.pl

 

Zachęcamy do obejrzenia reportażu z konferencji w Warszawie inaugurującej cykl szkoleń:

"Giełda jest kobietą" - reportaż z Warszawy

Nagrania z wystąpień poszczególnych prelegentek w trakcie spotkania w Warszawie dostępne są pod linkiem:

Materiały ze spotkania w Warszawie

 

 energa_gpw_041 (1).jpg

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem