Kodeks Etyki Grupy ORLEN

Kodeks etyki Grupy Kapitałowej ORLEN

Kodeks etyki Grupy Kapitałowej ORLEN opisuje zachowania, których chcemy przestrzegać  w ramach Koncernu multienergetycznego w relacjach z naszymi interesariuszami i otoczeniem oraz w relacjach wewnętrznych pomiędzy spółkami Grupy i między pracownikami każdej ze spółek.

Wartości i zasady postępowania

Podstawą strategii działania Grupy Energa będącej częścią Grupy Kapitałowej ORLEN w dążeniu do realizacji celów biznesowych, są wartości zapisane w Kodeksie: ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ROZWÓJ, LUDZIE, ENERGIA, NIEZAWODNOŚĆ. Towarzyszą im również zasady postępowania stanowiące o zachowaniach preferowanych w organizacji. Wartości i zasady stanowią o naszej kulturze organizacyjnej, wyróżniają nas i pozytywnie wpływają na wizerunek organizacji, przewagę konkurencyjną i relacje wewnętrzne. Są wpisane w nasze planowanie, myślenie i działanie.

 

odpowiedzialność

rozwój

ludzie

energia

niezawodność

Każdy pracownik ma obowiązek postępowania zgodnie z wartościami i zasadami wynikającymi z Kodeksu etyki Grupy Kapitałowej Orlen oraz unikania zachowań budzących wątpliwości w tym zakresie. Zauważone odstępstwa powinny podlegać zgłoszeniom formie elektronicznej: compliance@energa.pl  lub bezpośrednio swoim przełożonym.

Grupa Energa zapewnia pracownikom poufność i nie akceptuje wyciągania konsekwencji wobec pracowników, którzy zgłaszają naruszenie niniejszego Kodeksu Etyki. Nadużywanie w tym zakresie powierzonych funkcji, czy stanowiska podlegać będzie sankcjom dyscyplinarnym.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Kodeksu Etyki Grupy ORLEN.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka ochrony prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.

Rozumiem