Aktualności

35 tys. mikroinstalacji w sieci Energi Operatora

05.05.2020
Blisko 7 tys. mikroinstalacji przyłączyła Energa Operator do swojej sieci w I kwartale 2020 roku. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Łącznie w sieci spółki pracuje już ich 35 tys. Większość przydomowych źródeł wytwórczych stanowią instalacje fotowoltaiczne.
czytaj dalej »

Energa inwestuje w sieć elektroenergetyczną

07.04.2020
Rozwój i unowocześnianie infrastruktury sieciowej, zwiększanie mocy przyłączeniowych, m.in. na potrzeby odnawialnych źródeł energii i wdrażanie rozwiązań z obszaru sieci inteligentnych - to główne kierunki inwestycyjne Energi Operatora.
czytaj dalej »

Energa potroiła liczbę „zielonych” stacji ładowania e-aut

06.04.2020
Energa zwiększyła swoją sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zasilanych energią z OZE. Koncern przygotowuje się do instalacji w 2020 roku kolejnych obiektów. Od ubiegłego roku właściciele samochodów elektrycznych mogą dzięki stacjom Energi ładować swoje pojazdy zieloną energią pochodzącą z OZE.
czytaj dalej »

Energa liderem niezawodności sieci

30.03.2020
Energa Operator może pochwalić się pozycją lidera wśród operatorów systemów dystrybucyjnych jeśli chodzi o wskaźniki niezawodności zasilania SAIDI i SAIFI. Osiągnięte w 2019 roku wyniki - SAIDI na poziomie 126,9 min/odb.
czytaj dalej »