Aktualnościwersja do druku

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o giełdzie

08 października 2013

Pod patronatem Akcjonariatu Obywatelskiego 24 września 2013 roku ruszył nowy program TVP1 pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”. Jest to praktyczny poradnik o tym jak zostać inwestorem, jak wybrać spółkę i kupić akcje oraz jak ograniczyć ryzyko. Polska telewizja podjęła się projektu nowatorskiego, który dzięki zastosowaniu animacji w przystępny sposób objaśnia trudne zagadnienia rynków kapitałowych.

  • Odc. 1, emisja 24 września 2013 r., godz. 22.05

Giełda, akcje, inwestowanie – to rzecz o tym jak inwestować pieniądze. Pierwszy odcinek pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące giełdą i dowiemy się, jak zostać inwestorem.

  • Odc. 2, emisja 1 października 2013 r., godz. 21.55

Drugi odcinek programu wprowadza w arkana wyboru, które akcje kupić i co zrobić, żeby na nich zarobić. „Kupuj tanio a sprzedawaj drożej” - mówią doświadczeni inwestorzy. Skąd jednak wiedzieć, w co inwestować, żeby ta prosta zasada się sprawdziła? Które spółki wybrać? Na jakiej podstawie podejmować decyzje inwestycyjne?

  • Odc. 3, emisja 8 października 2013 r., godz. 21.55

Kupno akcji to początek, od którego przygoda inwestowania zaczyna się na dobre. Jedni twierdzą, że „jeśli jest ryzyko to jest zabawa”, inni natomiast „przezorny zawsze ubezpieczony”. Trzeci odcinek opowiada jaką strategię inwestycyjną przyjąć, aby ograniczyć ryzyko.