Na mecie, przy pełnej widowni - 31 marca 2014 r.

Prawie 3 tys. osób uczestniczyło w giełdowych szkoleniach.

Zakończyliśmy serię spotkań giełdowych organizowanych w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”. Kolejna, trzecia już z kolei edycja warsztatów, odbywała się od listopada do marca.

W sumie eksperci z domów maklerskich odwiedzili 22 miasta w całej Polsce, prowadząc 25 warsztatów z podstaw inwestowania na giełdzie. Spotkania miały rekordową frekwencją – łącznie 2 950 osób.  Tylko przy 7 szkoleniach liczba uczestników spadła poniżej setki. Szczególną popularnością cieszyły się warsztaty we Wrocławiu (207 osób), Toruniu (180), Lublinie (175) i Częstochowie (173).

Podczas szkoleń eksperci w prosty i ciekawy sposób, na licznych przykładach, wyjaśniali podstawy analizy fundamentalnej i technicznej. Tłumaczyli podstawowe zasady inwestowania na giełdzie. Uczestnicy dowiadywali się też, dlaczego warto mieć strategię inwestycyjną, oraz dlaczego emocje nie są dobrym doradcą.

W ramach tegorocznej edycji przeprowadzone zostały także 3 transmisje online ze szkoleń, które obejrzało prawie 800 osób.

Po raz pierwszy w tej edycji spotkań zorganizowane zostały także wykłady z podstaw inwestowania na giełdzie dla osób starszych. Część z nich przeprowadzona została w ramach zajęć Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wykłady odbyły się w pięciu miastach, w których uczestniczyło  w sumie ok. 250 osób.