Podsumowanie warsztatów dla studentów „Giełda bez tajemnic”

Organizowane przez ENERGĘ warsztaty „Giełda bez tajemnic” odbyły się 20 listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. To kolejna edukacyjna inicjatywa Biura Relacji Inwestorskich, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat giełdy i rynku kapitałowego wśród inwestorów indywidualnych.

„Giełda bez tajemnic – energetyczne warsztaty z ENERGĄ” to spotkanie dedykowane studentom trójmiejskich uczelni. Jego celem było przybliżenie uczestnikom procesu wprowadzania spółki na giełdę. Eksperci rynku kapitałowego omówili ten skomplikowany proces na bazie case study ENERGI, która w IV kwartale 2013 r. przeprowadziła największą od ponad 3,5 roku ofertę publiczną sprzedaży akcji i zadebiutowała na warszawskim parkiecie. W trakcie konferencji studenci mieli także możliwość spotkania z analitykiem Domu Maklerskiego BZ WBK, który przybliżył specyfikę sektora energetycznego i na jego podstawie omówił podstawowe zasady analizy fundamentalnej w giełdowych inwestycjach.

Warsztaty ze studentami_1

„Jestem przekonana, że warto dzielić się doświadczeniem, które zdobyliśmy jako spółka przeprowadzająca ofertę publiczną i debiutująca na giełdzie ze studentami stawiającymi pierwsze kroki na rynku pracy. Zainteresowanie rynkiem kapitałowym jest duże, a dzięki współpracy z partnerami mogliśmy zorganizować spotkanie z cenionym na rynku analitykiem. Jako Biuro Relacji Inwestorskich na co dzień dostajemy sporo pytań od studentów. W przyszłym roku chcemy poszerzyć współpracę z uczelniami – należy spodziewać się kolejnych ciekawych inicjatyw – mówi Joanna Pydo, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich, ENERGA SA.

Warsztaty ze studentami_2

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem Akcjonariatu Obywatelskiego, a partnerami konferencji byla Gazeta Giełdy Parkiet oraz Bank Zachodni WBK. Biuro Relacji Inwestorskich ENERGA prowadzi w ramach swojego programu „Każda akcja ma znaczenie” szereg działań dedykowanych inwestorom indywidualnym. W maju odbył się pierwszy Dzień Inwestora z ENERGĄ, który zorganizowany był na Stadionie Narodowym w Warszawie. W ramach komunikacj z inwestorami ENERGA organizuje także czaty inwestorskie czy transmisje online z konferencji. Powstała także specjalna strona internetowa dedykowana inwestorom indywidualnym, gdzie znajdą oni wszelkie bieżące informacje oraz pigułkę informacyjną o Grupie przedstawioną w formie inforgrafik.

Warsztaty ze studentami_3