Aktualności

Więcej mocy w Kaliskiem [ mat. wideo ]

04.02.2020
Odbiorcy z gmin Stawiszyn, Blizanów, Żelazków, Mycielin, a także północnej części Kalisza zyskają zwiększone bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. Poprawie ulegną również jej parametry. Wszystko dzięki przeprowadzonej przez Energę Operatora modernizacji kluczowej stacji elektroenergetycznej w tym rejonie.
czytaj dalej »

Farma wiatrowa Energi wygrała aukcję OZE

02.01.2020
Oferta spółki Grupy Energa na sprzedaż energii elektrycznej z Farmy Wiatrowej Przykona, o łącznej mocy zainstalowanej 31,150 MW, wygrała na aukcji OZE ogłoszonej przez URE. Jest to kolejna inwestycja Energi mająca na celu zwiększenie mocy wytwórczych w oparciu o odnawialne źródła energii.
czytaj dalej »

Energa OZE podpisała umowę w sprawie nowej farmy PV

13.12.2019
  Spółka Energa OZE podpisała umowę przedwstępną na przejęcie spółki PV Wielbark sp. z o. o., będącej właścicielem budowanej obecnie farmy fotowoltaicznej w Borkach Wielbarskich. Po zrealizowaniu tej inwestycji, moc zainstalowana odnawialnych źródeł energii w Grupie Energa zwiększy się o dodatkowe 8 MWe.
czytaj dalej »

Energa z certyfikatem EMAS

12.12.2019
Grupa Energa uzyskała certyfikat utrzymujący rejestrację w systemie ekozarządzania i audytu EMAS. Certyfikat przyznany został przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Do rejestru organizacji objętych systemem EMAS Energa wpisana została już w 2016 r. W ramach EMAS w Grupie Energa funkcjonuje obecnie zintegrowany system zarządzania środowiskowo-energetycznego, zgodny z
czytaj dalej »